Stomatolog Tarnowskie Góry: Zabieg bez bólu, czyli laser biostymulacyjny na misji

Pomimo nowoczesnych technik, które są nadal są udoskonalane, wiele osób obawia się wizyty u dentysty. Kojarzy się ona nam głównie z leczeniem kanałowym lub wyrywaniem zębów, co dla wielu z nas jest bardzo bolesne. Na szczęście na rynku od kilku lat istnieje laser biostymulacyjny, którego misją jest zapobieganie temu nieprzyjemnemu uczuciu.

Zapobiec bólowi

Laser biostymulacyjny jest jest to niewielkie urządzenie, które ma zadanie zapobieganiu oraz uśmierzaniu bólu pacjenta podczas wykonywanych zabiegów. Przy zabiegach ekstracji, czy przycinania wędzidełka przyczynia się on do gojenia ran, a także zatrzymuje stany zapalne i pomaga w leczeniu nerwobólów. Sam laser ma moc od 1 do 500mW i jest przede wszystkim wskazywany, by używać go podczas: chorób dziąseł, opryszczki, afty, neuralgii, stanów zapalnych miazgi, czy zatok. Terapia laserem biostymulacyjnym jest bezinwazyjna, co jest to niezwykle istotne szczególnie dla tych pacjentów, którzy są uczuleni na leki, czy maja niską odporność. Z kolei laseru nie powinno się używać u kobiet w ciąży, czy podczas pierwszego dnia miesiączki. Także osoby, które mają migreny, astmatycy, czy pacjenci chemioterapii powinny unikać kontaktu z tym urządzeniem. Obecnie każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny powinien posiadać w swoim wyposażeni laser biostymulacyjny. Takie urządzenie posiada między innymi stomatolog Tarnowskich Górach.

Fenomen czy niepotrzebny dodatek?

Na naszym rynku lasery biostymulacyjne posiadają głównie gabinety kosmetyczne i to opinie ich klientów można znaleźć w internecie. Zdania są, oczywiście, podzielone. Niektóre osoby wręcz zachwycają się zabiegami twarzy przy użyciu lasera biostymulującego, twierdząc, iż ich cera stała się teraz nieskazitelna, a twarz bardziej gładka. Inne klientki gabinetu kosmetycznego narzekają na niewielki efekt oraz dyskomfort podczas samego zabiegu. Jednakże pomimo braku zdań pacjentów, którzy byli poddawani temu zabiegowi u stomatolog tarnowskie góry nie można odmówić laserowi biostymulującemu tego, iż zrewolucjonizował on rynek stomatologiczny. Dzięki temu małemu urządzeniu, którego moc nie jest wielka, czyni on wiele dobrego uśmierzając ból wystraszonych pacjentów, przyśpieszając gojenie ran oraz poprawiając ogólnie ich komfort psychiczny oraz fizyczny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *