Proste zęby to nie tylko estetyka – tłumaczy stomatolog z Tarnowskich Gór

Proste zęby są bardzo ważne. Dzięki nim można bez obaw się uśmiechać. Niestety, wiele osób krępuje się pokazać zębów z uwagi na fakt, że nie są one równe. Na szczęście korekcja zębów nie jest taka trudna. Warto się na nią zdecydować nie tylko ze względu na kwestie estetyczne, ale także zdrowotne.

Dlaczego warto prostować zęby?

Zęby warto korygować z wielu różnych powodów. Jednym z ważniejszych jest oczywiście estetyka. To także powód, dla którego w większości decydujemy się na korekcję uzębienia. Niestety, wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że krzywe zęby mogą przełożyć się na częstsze wizyty w gabinecie dentystycznym. Dlaczego tak się dzieje? Z wielu różnych powodów. Jednym z ważniejszych jest oczywiście fakt, że w zakamarki między zębami łatwiej dostają się bakterie, które w końcu powodują próchnicę. Co gorsza z takich miejsc bardzo często jest dużo trudniej usunąć próchnicę. Często szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć do wszelkich zakamarków i to nawet taka elektryczna, która jednorazowo wykonują kilka tysięcy ruchów na minutę. Mimo wszystko okazuje się, że nie da się dotrzeć do wszystkim zakamarków w sytuacji, gdy jedne zęby nachodzą na drogie. Wówczas ich pielęgnacja jest dużo trudniejsza. Warto postawić na specjalne nici dentystyczne czy też płyny do płukania ust, ale i tak w wielu sytuacjach może okazać się, że nie zdadzą one egzaminu. Każdy stomatolog z Tarnowskich Gór będzie w stanie potwierdzić, że znacznie szybciej i łatwiej czyści się zęby, które są proste. Zatem korekcja wad zgryzu to nie tylko fanaberia, ale jeden z elementów profilaktyki higieny jamy ustnej. Warto o tym pamiętać.

Na leczenie nigdy nie jest za późno

Najlepszym wiekiem na leczenie zębów są oczywiście lata wczesnoszkolne. Im szybciej zacznie się korygować zęby stałe, tym szybciej osiągnie się zamierzony efekt. Nie oznacza to jednak, że w starszym wieku będzie to dużo trudniejsze. Wręcz przeciwnie. Obecnie nawet panuje moda na to, by prostować zęby i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. O ile kiedyś chodzenie w aparacie na żeby mogło źle się kojarzyć, a ludzie myśleli, że to wstyd nosić aparat na zęby, tak obecnie widok człowiek w aparacie nikogo już nie dziwi. Potwierdzi to każdy stomatolog Tarnowskie Góry. To rzecz zupełnie naturalną, na którą decyduje się mnóstwo osób. Nie ma w tym absolutnie niczego dziwnego. Zęby można prostować w każdym wieku. Nie ma do tego żadnych przeciwwskazań

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *