Powiększanie piersi ma wpływ na nasze zdrowie ogólne

Zabieg zmiany wielkości biustu jest nierzadko ostatnią deską ratunku, dla kobiety, która przeszła np. chorobę nowotworową piersi. Medycyna estetyczna pozwala na poprawę tego, co bezlitosna choroba zniszczyła w organizmie. Operacja ta ma jednak wpływ na cały ciało, nie tylko na operowaną część, również oddziałowuje na psychikę pacjentki.

Poprawa samopoczucia i wpływ na ogólne postrzeganie siebie

To, jak kobieta czuje się w swoim ciele, ma wpływ na jej późniejsze samopoczucie, relacje z innymi i sukces w życiu. Dlatego panie niezadowolone ze swojego wyglądu szukają sposobu na jego poprawę. Powiększanie piersi jest jednym z możliwości. Oczywiście, ważne jest, żeby pacjentka zdawała sobie sprawę, że operacja nie jest lekiem na wszystko co się dzieje w jej życiu. Jeśli jednak nie ma przesłanek psychologicznych, żeby nie dopuścić do operacji, może dzięki temu zyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości. Szczególnie kobietą po przebytej chorobie jest to bardzo potrzebne. Często zmęczone, próbuje powrócić do swojego dawnego życia, a powiększanie piersi może choć trochę w tym pomóc. Zdrowie psychiczne ma wpływ na zdrowie fizyczne. Udowodnione zostało bowiem, że ludzie szczęśliwi sa mniej podatni na różne infekcje i grypy. Dlatego uśmiech u pań może powodować więcej siły i energii na co dzień.

Operacja ma wpływ na całe ciało

Kobieta decydująca się na przejście przez zabieg musi liczyć się z tym, że jest on ryzykowny, jak każda operacja, a do tego może wywołać różne powikłania. Najczęstszym problemem miejscowym jest otorbienie niewłaściwe, które powoduje stwardnienie piersi, dyskomfort, a czasem nawet uporczywy ból. Zdarza się też, że implanty się przesuwają lub pękają albo tracą szczelność, co powoduje wyciekanie płynu do organizmu, no i oczywiście pogorszenie efektów powiększania piersi. Możliwa jest też utrata czucia w piersiach, dyskomfort, ból czy wydzielina z sutków. Zdarza się, że po wszystkim pojawią się komplikacje ogólnoustrojowe. tutaj najczęściej pojawiają się schorzenia autoimmunologiczne, związane z chorobami tkanki łącznej. Niestety czasem wywołują chroniczne przeziębienia, infekcje czy problemy z układem oddechowym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *