Zabieg zmiany wielkości biustu jest nierzadko ostatnią deską ratunku, dla kobiety, która przeszła np. chorobę nowotworową piersi. Medycyna estetyczna pozwala na poprawę tego, co bezlitosna choroba zniszczyła w organizmie. Operacja ta ma jednak wpływ na cały ciało, nie tylko na operowaną część, również oddziałowuje na psychikę pacjentki.

Poprawa samopoczucia i wpływ na ogólne postrzeganie siebie

To, jak kobieta czuje się w swoim ciele, ma wpływ na jej późniejsze samopoczucie, relacje z innymi i sukces w życiu. Dlatego panie niezadowolone ze swojego wyglądu szukają sposobu na jego poprawę. Powiększanie piersi jest jednym z możliwości. Oczywiście, ważne jest, żeby pacjentka zdawała sobie sprawę, że operacja nie jest lekiem na wszystko co się dzieje w jej życiu. Jeśli jednak nie ma przesłanek psychologicznych, żeby nie dopuścić do operacji, może dzięki temu zyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości. Szczególnie kobietą po przebytej chorobie jest to bardzo potrzebne. Często zmęczone, próbuje powrócić do swojego dawnego życia, a powiększanie piersi może choć trochę w tym pomóc. Zdrowie psychiczne ma wpływ na zdrowie fizyczne. Udowodnione zostało bowiem, że ludzie szczęśliwi sa mniej podatni na różne infekcje i grypy. Dlatego uśmiech u pań może powodować więcej siły i energii na co dzień.

Operacja ma wpływ na całe ciało

Kobieta decydująca się na przejście przez zabieg musi liczyć się z tym, że jest on ryzykowny, jak każda operacja, a do tego może wywołać różne powikłania. Najczęstszym problemem miejscowym jest otorbienie niewłaściwe, które powoduje stwardnienie piersi, dyskomfort, a czasem nawet uporczywy ból. Zdarza się też, że implanty się przesuwają lub pękają albo tracą szczelność, co powoduje wyciekanie płynu do organizmu, no i oczywiście pogorszenie efektów powiększania piersi. Możliwa jest też utrata czucia w piersiach, dyskomfort, ból czy wydzielina z sutków. Zdarza się, że po wszystkim pojawią się komplikacje ogólnoustrojowe. tutaj najczęściej pojawiają się schorzenia autoimmunologiczne, związane z chorobami tkanki łącznej. Niestety czasem wywołują chroniczne przeziębienia, infekcje czy problemy z układem oddechowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *