Labioplastyka – zabieg, który przestaje być tematem tabu

Zabiegi z ginekologii estetycznej zdobywają coraz większy rozgłos. Nie inaczej jest w przypadku labioplastyki. Czym ona jest? Na to i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Miejsca intymne nie muszą być tematem tabu

Na szczęście kwestia operacji intymnych nie jest już tematem tabu, a takie zabiegi stały się popularne. Dają szansę na radość z własnego ciała osobom, dla których kwestia wyglądu okolic intymnych jest istotna oraz tym, które z powodu dysfunkcji nie mogły dotychczas cieszyć się seksualnością, albo uprawiać sportu. Medycyna estetyczna jest też nadzieją dla tych, których życie przesłaniają kompleksy. Przecież media mają dla nas wzorzec każdej części naszego ciała i jeśli się od niego odbiega, odbija się to negatywnie na psychice. Niezależnie od powodów takich operacji – są one możliwe. Labipoplastyka, która daje szansę na zmianę rozmiaru warg sromowych – na ich zmniejszenie lub powiększenie – jest czasami niezbędna by poczuć się wreszcie dobrze w swoim ciele. Wskazania do zabiegu mogą być różne – wada anatomiczna lub przebyte porody, albo po prostu nieubłagane działanie czasu. Cena zabiegu jest wysoka, ale większość klinik oferuje możliwość ratalnej spłaty zabiegu. Jeśli ten problem jest tak palący i zdominował myśli to warto zdecydować się na taki zabieg.

Czy jest to bezpieczny zabieg?

Oczywiście labioplastyka jak każda procedura medyczna niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań pooperacyjnych, ale o tym uprzedza lekarz odpowiednio wcześnie. Poza tym wykonywane są właściwe badania, które maja odpowiedzieć czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu. Szalony rozwój rynku usług medycznych w sektorze chirurgii plastycznej i popularyzacja poddawania się takim zabiegom w mediach sprawiły, że większość z nas nie widzi nic złego w traktowaniu medycyny estetycznej jako wsparcia w naszym dążeniu do piękna. Tego typu zabiegi to już nie domena sław czy celebrytów, ale też często wybawienie lub spełnienie pragnień zwykłych ludzi, o czym świadczy fakt, że labioplastyka jest coraz bardziej popularna nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Jeśli jest to szansa na poprawienie jakości życia to warto skorzystać z takiej możliwości. Zwłaszcza, że rynek takich usług jest szeroki i można trafić w ręce profesjonalnych chirurgów, którzy potrafią zmienić nasze ciała. Własna relacja z ciałem odbija się w istotny sposób na psychice dlatego czasami trzeba podjąć próbę jego zmiany.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *