Jakie zabiegi medycyny estetycznej najlepiej wykonywać w czasie zimy?

Zakres medycyny estetycznej jest ogromny. Niestety, nie wszystkie zabiegi mogą być wykonywane przez każdą osobę i w każdych warunkach. Są też takie działania, po których kategorycznie powinniśmy unikać słońca, bo promienie UV szkodliwie oddziałują na naszą skórę. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie są to zabiegi.

Zabiegi złuszczające i słońce to nie jest dobre połączenie

Na pewno zabiegi medycyny estetycznej, których zadaniem jest złuszczenie skóry, nie są dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy słońce wysoko świeci na niebie. Wlicza się do nich: peelingi chemiczne, dermabrazję czy mikrodermabrazję. Wszystkie polegają na usuwaniu zrogowaciałych warstw naskórka, choć każdy wykonuje się inną metodą. Warto pamiętać, że po tego typu zabiegach potrzebny jest czas na rekonwalescencję podrażnionego naskórka. Dlatego też należy unikać słońca. Na tym etapie gojenia się skóry niewiele trzeba, aby nabawić się jej poparzenia. Powinno się unikać po tego typu zabiegach słońca minimum miesiąc. To właśnie tyle czasu potrzebuje nasza nowa skóra na regenerację. Nie zapomnijmy również o stosowaniu po upłynięciu tego czasu kremów z wysokim filtrem UV.

Zabiegi laserowe wiosną i latem to nie jest dobre rozwiązanie

Bardzo popularne zabiegi medycyny estetycznej to te, w których wykorzystuje się światło lasera. A używa się go bardzo często w tej dziedzinie medycyny. Trądzik różowaty, rumień napadowy, usunięcie owłosienia lub przebarwień – to dopiero początek listy przypadków, podczas których w procesie eliminacji używa się światła lasera. Dlaczego nie można przebywać na słońcu przez pierwsze 4 tygodnie przed i po zabiegu? Na ten stan rzeczy wpływa fakt, iż światło lasera wychwytuje hemoglobinę lub melaninę. Ich niedobór w połączeniu ze słońcem powoduje rozległe i trudne do usunięcia przebarwienia skóry.

Unikaj kategorycznie krioterapii. Skutki mogą być opłakane

Krioterapia to nic innego, jak leczenie wszelkich zmian trądzikowych oraz brodawek za pomocą ciekłego azotu. To jest jeden z poważniejszych zabiegów kosmetycznych. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że polega on na zamrożeniu suchym lodem wierzchniej warstwy naszej skóry. To powoduje, że nasza skóra po krioterapii jest mocno zaczerwieniona. Dlatego też kontakt ze słońcem jest kategorycznie zabroniony w tego typu przypadkach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *