Idealne nogi – laserowe leczenie żylaków

Każda z nas marzy o pięknych nogach bez skazy, zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym. Dużo kobiet z powodu żylaków wstydzi się pokazywać swoje nogi i chowa je za rajstopami lub długimi spódnicami. Najpierw warto by zdefiniować to pojęcie. Przez słowo żylaki rozumie się obrzęknięte i poszerzone żyły ulokowane przy samej skórze. Najczęściej występują one właśnie na nogach i charakteryzują się niebieskim, fioletowym lub sinym odcieniem. Sprawdź, jakie są przyczyny powstawania żylaków oraz jakie są metody leczenia żylaków.

Przyczyny powstawania żylaków

Przyczyny ich powstawania nie są jeszcze do końca znane, jednak najczęściej specjaliści mówią o zwiększonym ciśnieniu w naczyniach żylnych u nóg lub niewydolnością żylną. Żylaki to nie jest niestety tylko kwestia kosmetyczna. Ich występowanie oznacza poważne problemy z krążeniem. Do najczęściej występujących objawów należą między innymi łagodny obrzęk nóg, zwłaszcza w okolicy kostek oraz wieczorny ból lub skurcze łydek. Problem ten o wiele częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn. Nie jest to na szczęście proces nieodwracalny, a brzydkich, wystających żył można się pozbyć. Laserowe leczenie żylaków jest już bardzo popularną metodą, występującą w każdym dużym mieście w Polsce.

Koszt zabiegu

Ile kosztuje laserowe leczenie żylaków? Koszt tego zabiegu jest różny w zależności od tego, czy obejmuje on jedną, czy dwie nogi. Polega on na wprowadzeniu do wnętrza żyły światłowodu, który obkurcza i zamyka żyłę. Zabieg ten trwa od około trzydziestu minut do maksymalnie godziny na jednej nodze. Następnie można normalnie powrócić do swoich aktywności fizycznych, jednak stosując się do zaleceń lekarza. Podstawowym zaleceń jest na przykład noszenie rajstop uciskowych. Czym się różni ta metoda, od operacji chirurgicznej? Przede wszystkim jest szybka, nie wymaga praktycznie żadnej rekonwalescencji oraz nie pozostawia blizn. Nie jest to oczywiście zabieg tylko i wyłącznie podpięty pod poprawę wyglądu naszych nóg. Wraz z końcem zabiegu zniknął również objawy związane z występowaniem żylaków, a to jest przecież najważniejsze. Przecież nikt z nas nie chce do końca życia męczyć się z uczuciem ociężałych nóg, tępym bólem kończyn lub świądem w miejscach nad żylakami.

 

 

Szukasz więcej informacji na temat laserowego usuwania żylaków? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak pozbyć się problemu, jakim są żylaki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *