Ginekologia estetyczna to nie tylko labioplastyka

Zastanawiasz się, jakie zabiegi wlicza się do ginekologii estetycznej? Jeśli tak to idealnie trafiłaś. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się kilku przydatnych informacji na temat medycyny estetycznej.

Przede wszystkim labioplastyka…

Ginekologia estetyczna jest jednym z mniej znanych działów medycyny. Jej celem jest poprawa wyglądu narządów płciowych zewnętrznych kobiety jak również poprawa funkcji seksualnych kobiety. Do działań tego typu służy kilka zabiegów. Labioplastyka jest zabiegiem polegającym na zmniejszeniu i zmienieniu warg sromowych i pochwy. Jest to jeden z popularniejszych zabiegów ginekologii estetycznej.

A co z innymi zabiegami?

Labioplastyka to nie jedyny zabieg w z ginekologii plastycznej. Innym jest tak zwana clitoroplastyka, a więc plastyka łechtaczki, co ma na celu zwiększenie seksualnej przyjemności. Innym działaniem jest powiększanie warg sromowych mniejszych, ich ujędrnienie lub poprawa wyglądu. Działanie o nazwie hymenoplastyka charakteryzuje się z kolei odtworzeniem błony dziewiczej. Jej przeciwieństwem jest hymenotomia – a więc usunięcie medyczne błony dziewiczej. Ginekologia estetyczna to również zabiegi takie jak lifting pochwy – a więc zwężenie lub ujędrnienie przedsionka pochwy. Ponadto istnieje coś takiego jak waginoplastyka, a więc plastyka pochwy, polegająca na chirurgicznej plastyce krocza lub tylnej ścianki pochwy. Niektóre kobiety dokonują również zabiegu powiększenia punktu G, a to w celu zwiększenia własnej satysfakcji seksualnej. Z kolei zabieg liporedukcji polega na pozbyciu się nadmiernej tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego.

Jak się zakwalifikować na zabieg?

Aby zakwalifikować się do któregoś z wyżej wymienionych zabiegów kobieta musi być po prostu niezadowolona z wyglądu swoich narządów rozrodczych. Często kwalifikują się tu kobiety o asymetrycznych wargach sromowych, kobiety tuż po porodzie, których wargi sromowe uległy deformacji. Koniecznym warunkiem jest to, że nie mogą mieć one zaburzeń kardiologicznych, a także niekontrolowanej cukrzycy. Z zabiegów ginekologii estetycznej nie mogą również korzystać kobiety będące bezpośrednio po porodzie oraz karmiące piersią. Przed tego typu zabiegiem wykonywane są zabiegi takie jak badanie krwi, morfologia, jak również pomiar parametrów krzepnięcia. podczas planowania zabiegów należy brać pod uwagę cykl miesiączkowy, a na zabieg przychodzi się na czczo.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *