Dobry okulista Gliwice ochroni twoje przed zaćmą

Zaćma to stosunkowo popularna choroba, która dotyka szerokiego grona osób. Niestety, nie da się jej wyleczyć farmakologicznie. Potrzebny jest natychmiastowy zabieg, który trwa zaledwie 20 minut. W ten sposób można całkowicie pozbyć się problemu. Na czym dokładnie polegają prace chirurgiczne w obrębie oka.

Zaćma to nie wyrok

Trzeba zdać sobie sprawę, ze usunięcie zaćmy nie jest bardzo kłopotliwe i nie pochłania tak dużo czasu. Prace chirurgiczne trwają około 20 minut i odbywają się przy znieczuleniu miejscowym, które nie paraliżuje całego ciała. Po zabiegu praktycznie od razu odzyskuje się sprawny wzrok. Wprawdzie sama rekonwalescencja trwa kilka tygodni i trzeba szczególnie uważać kilka dni po samym zabiegu, by do oka nie dostały się bakterie, jednak operacja jest uznawana za bezpieczną i w pełni efektywną. To powoduje, że w obecnych czasach zaćma nie jest już takim problemem jak kiedyś. Dobry okulista Gliwice jest w stanie szybko podjąć się zadania i skutecznie wyeliminować schorzenie.

Po czym poznać zaćmę?

Zaćma, inaczej zwana kataraktą, to choroba, która powoduje stopniowe pogorszeniu się wzroku Obraz, który widzi chory jest zamglony i zamazany. Z czasem ta tendencja się podglebia. Nieleczona katarakta może w efekcie doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Lepiej więc dmuchać na zimne, bo efekty tego typu działań będą opłakane. Zaćma polega na zmętnieniu soczewki oka, co wpływa na widzenie. Schorzenie można wyeliminować jedynie operacyjnie. Wycina się zmętniałą soczewkę, a w jej miejsca wszczepia się soczewkę sztuczną. Tuż po zabiegu chory praktycznie od razu odzyskuje sprawny wzrok, choć przez jakiś czas musi chodzić z nabożnym bandażem, by do oka nie przedostały się żadne bakterie czy inne wirusy, które mogą powodować stan zapalny. – Bardzo trzeba uważać szczególnie tu po zabiegu – ostrzega dobry okulista Gliwice. – Wtedy bowiem najłatwiej jest o stan zapalny – dodaje. Należy więc unikać środków komunikacji miejskiej, a także uważać, by podczas mycia do oka nie dostała się woda.

Jakie soczewki wybrać?

Do dyspozycji chorego są różnego typu soczewki kontaktowe. Standardowe, a zarazem najtańsze, eliminują jedynie sama zaćmę. Można jednak zdecydować się na soczewki Premium, które równocześnie korygują towarzyszące zaćmie wady wzroku, jak np. astygmatyzm czy krótkowzroczność. Pacjenci bardzo często decydują się na takie rozwiązanie, bo to sposób, by po zabiegu odzyskać w pełni sprawny wzrok bez potrzeby noszenia okularów. O doborze odpowiedniej soczewki decyduje lekarz, dlatego warto poprosić go o zdanie w tej kwestii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *