Czy laserowe usuwanie zaćmy jest opłacalne, gdy przeprowadza się je w Czechach?

Leczenie zaćmy w Czechach stało się ostatnio bardzo modne wśród Polaków. Jednak czy jest to opłacalna opcja? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy warto leczyć się u naszych czeskich sąsiadów.

Krótki czas oczekiwania na operację

Każdy Polak wie, jak wyglądają polskie realia, jeśli chodzi o zabiegi przeprowadzane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie oszukujmy się, czas oczekiwania jest bardzo długi. W przypadku zaćmy na operację trzeba czekać 2-3 lata, aby została ona przeprowadzona. A katarakta nie jest chorobą, przy której można pozwolić sobie na czekanie. Przede wszystkim, dotyka ona głównie starsze osoby, które nie mają tyle czasu, a po drugie nieleczona może doprowadzić nawet do utraty wzroku. Na szczęście, w Czechach wygląda to zupełnie inaczej. W momencie, w którym przyjdziemy na wizytę kwalifikującą do polskiego szpitala, na zabieg czekamy 2-3 tygodnie. Jest to ogromna różnica, dlatego też coraz więcej Polaków decyduje się z tego powodu na laserowe usuwanie zaćmy w Czechach.

Nie taki drogi zabieg, jak go malują

Wbrew pozorom zabieg w Czechach nie kosztuje zbyt wiele. Sam koszt operacji to 2,5 tys. zł i jest to spora kwota, ale na szczęście polski pacjent może się ubiegać o refundację po powrocie do kraju. Co trzeba zrobić? Wystarczy, gdy wrócimy do Polski, złożyć wniosek o zwrot kosztów usługi świadczeń opieki zdrowotnej udzielonej poza granicami kraju i uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Po upływie 30 dni Narodowy Fundusz Zdrowia zwróci nam ok. 2,1 tys. zł. W ten sposób, polski pacjent odzyskuje większość poniesionych kosztów. Jest to zdecydowanie odpowiednia kwota za odzyskanie zdrowego wzroku i warto zainwestować w ten zabieg.

Co warto wiedzieć o samym zabiegu?

Na sam koniec, warto wspomnieć coś o samym zabiegu. Laserowe usuwanie zaćmy trwa zaledwie 20 minut i jest bezbolesne dla pacjenta. Dzieje się tak dzięki znieczuleniu miejscowemu, które jest podawane pacjentowi przed przeprowadzeniem operacji. A jak wygląda pobyt w czeskim szpitalu? Nie jest on długi. W sumie polski pacjent spędza tam około 6 godzin, w czasie których zostaje poddany rutynowym badaniom i uiszcza umówioną kwotę za przeprowadzenie zabiegu. Oczywiście, zostaje przeprowadzone laserowe usuwanie zaćmy, a w czas pobytu w szpitalu wliczona jest również rekonwalescencja.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *